Blog

25.07.2019

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Jedzenie warzyw to podstawa, każdej dobrze zbilansowanej diety. Jednak kolejne porcje brokułów, marchewki czy fasolki, budzą przerażenie na twarzach dzieci, a rodzinne obiady przeradzają się w nieustanne zmagania z posiłkiem. Jak więc skutecznie przemycić do dziecięcego menu codzienną porcję warzyw? Bycie rodzicem to nieustanne podejmowanie wyzwań. Jednym z trudniejszych zadań jest niewątpliwie przekonanie dziecka do jedzenia warzyw. Jak więc zrobić to szybko i przede wszystkim skutecznie. Sprawdźcie nasze sposoby.

Kreatywność to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że wszyscy „jemy” oczami. O wiele chętniej sięgamy po potrawy, które zachęcają nas do jedzenia swoim wyglądem. Postaraj się zainteresować dziecko jedzeniem. Ułóż warzywa w postać, która przypomina ulubionego bohatera z kreskówki lub ukochane zwierzę. Spraw, żeby jedzenie przestało być przykrym obowiązkiem a stało się zabawą.

Wytrwałość

Jak wiadomo aby wyrobić nawyk potrzeba czasu. Wielu rodziców niestety zapomina o tym. Wyrabianie nawyków żywieniowych to proces trwający naprawdę długo. Każde dziecko, potrzebuje długiego czasu by zaakceptować nowy smak. Nie można zniechęcać się tym, że raz lub dwa odmówiło jedzenia. Bądźmy wytrwali i konsekwentni.

Dobry przykład

Dziecko nie będzie jadło czegoś, czego nie jedzą rodzice. Trudno wymagać jedzenia warzyw od dzieci, jeśli samemu się o tym nie pamięta. Dzieci są doskonałymi obserwatorami, dlatego warto jak najwcześniej wdrożyć także u siebie zdrowe nawyki żywieniowe i świecić przykładem.

„Przemycaj” warzywa

Kremy, koktajle, pasty, przeciery. Dostępnych form podania warzyw naprawdę nie brakuje. Nie warto tracić czasu na zbędne przekonywanie dziecka do kolejnej porcji brokułów, może krem będzie dużo lepszym rozwiązaniem?

Własny ogródek

Jest to propozycja dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy mają ogromny ogród. Nasz własny ogródek możemy zaaranżować na parapecie czy balkonie. Dziecko z pewnością chętnie sięgnie po warzywa, za które samo było odpowiedzialne i którymi się zajmowało.

Udostępnij:

Skontaktuj się z nami!

+48 22 696 72 77

Przetestuj NAU Kids za darmo!
Poświęć nam 30 minut, a my pokażemy Ci jak działa platforma NAU Kids i jakie korzyści niesie wdrożenie NAU Kids w Twojej placówce. Będzie ciekawie, merytorycznie i inspirująco.
Zostaw kontakt

Newsletter NAU

Bądź na bieżąco z naszymi rozwiązaniami i systemami.
Newsletter

    Przetestuj NAU Kids za 0 zł!

    Poświęć nam 30 minut, a my pokażemy Ci jak działa platforma NAU Kids i jakie korzyści niesie wdrożenie NAU Kids w Twojej placówce. Będzie ciekawie, merytorycznie i inspirująco!